Bluzy militarne – rodzaje i cechy charakterystyczne

Bluzy militarne - rodzaje i cechy charakterystyczne

W naszym kraju pogoda często nas nie rozpieszcza. Dlatego też osoby, które każdego dnia spędzają sporą część dnia na zewnątrz, muszą dbać o wybór odpowiedniej garderoby. Wśród nich są przedstawiciele służb mundurowych, którzy ze względu na specyfikę swojej pracy muszą szczególnie mocno dbać o swoje zdrowie. Na szczęście, w dzisiejszych czasach dostęp do specjalistycznej odzieży, która zapewnia maksymalny komfort termiczny, jest naprawdę duży. Wśród ubrań, na które warto zwrócić szczególną uwagę, wymienić należy przede wszystkim bluzy militarne. Czym się charakteryzują i dlaczego warto na nie postawić?

Wodoszczelność bluz militarnych

Podstawowym problemem, z którym zmagają osoby przebywające przez długi czas na zewnątrz, są nie tylko niskie temperatury, ale również wilgoć. Dlatego też bluzy militarne wykonywane są z tkanin, które cechują się wodoszczelnością. Nie oznacza to oczywiście, że ubranie to nie przemoknie jeśli np. wejdziemy pod strumień wody. Niemniej jednak, w normalnych warunkach, przy delikatnym deszczu odzież ta dłużej pozostaje sucha niż np. bluzy wykonane z bawełny. W związku z tym, bluzy militarne są w stanie zapewnić nam o wiele większy komfort. Tym bardziej, że wiele modeli ma dodatkowo wzmacniane wodoszczelną tkaniną elementy znajdujące się np. na karku, na ramionach lub łokciach. Warto wspomnieć również o tym, że polar wykorzystywany do produkcji tego typu bluz wojskowych nie przepuszcza również zimnego powietrza, dzięki czemu nawet podczas wietrznej pogody doskonale chroni przed chłodem.

Dostępne w różnych kolorach

Większość z nas myśląc o bluzach wojskowych ma na myśli nieśmiertelne moro, które jest elementem pojawiającym się często na różnych elementach garderoby. Warto jednak mieć świadomość, że bluzy militarne są dostępne w znacznie szerszej gamie wzorów i kolorów. Wśród nich znajdziemy bluzy w kolorze czerni i granatu, które charakteryzują się szerokim zastosowaniem i wszechstronnością. To jednak nie wszystko. Możemy znaleźć również bluzy w jaśniejszych kolorach oraz wersje z napisami. Każdy może więc znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz.

Bluza WZ10 Ripstop fg-cam
Bluza WZ10 Ripstop fg-cam

Polary taktyczne, które znajdziesz między innymi w ofercie naszego sklepu, dostępne są w wielu różnych wariantach: z kapturem, ze stójką, wkładane przez główkę i na zamek. Daje to spore możliwości wyboru odzieży dopasowanej do danej okoliczności czy warunków atmosferycznych.

Wygodne i oddychające materiały

Wiemy już, że polar taktyczny doskonale chroni przed niskimi temperaturami oraz wilgocią. Wydawać więc by się mogło, że tego typu bluzy wojskowe są wykonane raczej z tkanin, które nie przepuszczają powietrza, przez co ich noszenie nie należy do najbardziej komfortowych doznań. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne tkaniny, z których wykonane są bluzy wojskowe (takie jak np. polar, który składa się z włókien poliestrowych), tak naprawdę zapewniają pełnię komfortu. Są to bowiem tkaniny, które mimo swoich ochronnych właściwości pozwalają skórze oddychać. Dzięki temu nawet w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego nie mamy do czynienia z nieprzyjemnym odczuciem wilgotności ciała. Warto również wspomnieć o tym, że bluzy zostały zaprojektowane i skrojone w taki sposób, by zapewniać komfort i wygodę ruchu. To ubranie, które sprawdzi się w każdej sytuacji.

Dla amatorów i służb

Polary wojskowe oraz inne bluzy, które znajdziesz w naszej ofercie, zostały stworzone nie tylko z myślą o służbach mundurowych. Ich właściwości przydadzą się osobom, które sporo czasu spędzają na zewnątrz – również w niesprzyjających warunkach. To idealne rozwiązanie dla wielu pracowników fizycznych, wędkarzy oraz wielu innych pasjonatów. Bluzy wojskowe bardzo chętnie wybierane są również przez osoby, które interesują się militariami, biorą udział w różnego rodzaju wyścigach i ćwiczeniach. Słowem, to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce odczuwać komfort cieplny nawet w bardzo trudnych warunkach. Jak więc widzisz, bluza moro nie jedno ma imię. Jeśli uważasz, że taki element garderoby sprawdzi się również w twoim przypadku – sprawdź ofertę naszego sklepu http://kirys.pl/253-bluzy. Znajdziesz tu szeroki wybór bluz w bardzo przystępnych, atrakcyjnych cenach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *