Kajdanki jednorazowe – alternatywa dla tradycyjnych kajdanek

Kajdanki

Każdy przedstawiciel służb mundurowych wie, że podczas służby zdarzają się sytuacje, w których skrępowanie napastnika jest jedynym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa sobie oraz innym. Niestety, noszenie tradycyjnych kajdanek zawsze przy sobie bywa problematyczne. Ciężkie i duże potrafią przeszkadzać w czasie różnego rodzaju aktywności. Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje alternatyw. Obecnie mogą zdecydować się na kajdanki jednorazowe. Czym są i dlaczego warto na nie postawić? Przekonajmy się.

Zalety kajdanek jednorazowych

Spora część osób pracujących w służbach mundurowych sceptycznie podchodzi do stosowania kajdanek zaciskowych w czasie codziennych obowiązków. Wciąż bowiem pokutuje mit o ich nieskuteczności. Tymczasem nowoczesne kajdanki zaciskowe to w pełni bezpieczne, skuteczne w działaniu rozwiązanie, które ma wiele zalet. Wśród nich wymienić możemy między innymi lekkość, niewielkie wymiary, wytrzymałość oraz prostotę użycia. Słowem, jest to produkt, który sprawdzi się w codziennej służbie.

Materiał wykonania i wytrzymałość

Wydawać by się mogło, że cienkie i lekkie kajdanki jednorazowe nie są w stanie zapewnić skutecznego działania i tak naprawdę nie stanowią odpowiedniego zabezpieczenia. Nic bardziej mylnego! Kajdanki tego rodzaju wykonywane są z nylonu lub innego rodzaju tworzyw sztucznych, które charakteryzują się naprawdę wysoką wytrzymałością. Przerwanie ich jest praktycznie niemożliwe a jedynym skutecznym sposobem ich zdjęcia jest przecięcie za pomocą specjalnego przecinaka. Słowem jest to rozwiązanie w pełni skuteczne i bezpieczne.

Łatwość użycia

Każda osoba, która chociaż raz próbowała skrępować przestępcę lub podejrzanego, wie doskonale, że jest to zadanie trudne, szczególnie gdy osoba ta stawia opór. W takich sytuacjach liczy się czas. Kajdanki jednorazowe pozwalają go zaoszczędzić. Ich użycie jest naprawdę łatwe i proste – przypomina do złudzenia korzystanie z pasków zaciskowych, które wykorzystujemy np. w pracach remontowych. Ich zasada działania jest bowiem identyczna. Łatwość użycia zwiększa nasze bezpieczeństwo, co jest jedną z bardzo ważnych zalet tego typu kajdanek.

Cena kajdanek jednorazowych

Nie da się ukryć, że podczas wyboru wyposażenia i akcesoriów dla służb mundurowych liczy się nie tylko jakość czy skuteczność działania, ale również cena. Kajdanki zaciskowe wygrywają również w tej kwestii. Koszt ich zakupu to zaledwie kilka złotych. W sytuacji, w której konieczność krępowania napastnika lub przestępcy nie pojawia się zbyt często, są dobrym rozwiązaniem. Jedynie w sytuacji, w których aresztowań jest naprawdę sporo, warto rozważyć opłacalność takiego rozwiązania. Przypomnijmy bowiem, że kajdanki jednorazowe nie dają się do ponownego wykorzystania, ponieważ muszą zostać przecięte. Jak widzisz, kajdanki jednorazowe to dobre rozwiązanie, które w wielu przypadkach może zastąpić tradycyjne metody krępowania rąk. Nic więc dziwnego, że cieszą się coraz większym zainteresowaniem przedstawicieli służb. Jeśli zastanawiasz się nad ich wykorzystaniem – koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu. Znajdziesz w niej bowiem solidne kajdanki jednorazowe oraz skuteczny przecinak w bardzo przystępnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *